Even binnenkijken in onze school? Volg de komende dagen onze
facebookpagina en
Instagram om wat bijzondere sfeerbeelden op te snuiven in tijden van fysieke afstand. Verstilling dat popelt om doorbroken te worden!
De humane vakken overlappen en versterken elkaar binnen het Steineronderwijs en dat kunnen de leerlingen van de eerste graad aan den lijve ondervinden.
Vanaf de zevende klas duiken de leerlingen De Nieuwe Tijd in en maken kennis met de grote omwentelingen die plaatsvinden. Historische mijlpalen worden in de tijd geplaatst aan de hand van biografieën van belangrijke sleutelfiguren en kunstenaars!
Binnen het vak aardrijkskunde leren ze dan weer hoe de wereld aan hen verschijnt en wat de invloed van de mens is op de aarde.
Tijdens de differentiatie-uren binnen het ‘onderzoek/atelier’ worden de leerlingen uitgedaagd om individueel of in groep aan de slag te gaan met de leerstof van de lopende periode.
De humane vakken lenen zich er bovendien perfect toe om met heel wat facetten van ‘leren leren’ aan de slag te gaan.
Ook de digitale competenties worden hierbij aangescherpt!
De link tussen natuur en cultuur vormt de brug waaruit verhalen ontstaan die zingeving willen brengen. Tijdens de lessen cultuurbeschouwing worden verschillende levensvisies tegen het licht gehouden en bieden zo ruimte tot gesprek