LEERLINGENRADENDAG 2023
Op  vrijdag  3  maart  mocht  De  Es  voor  de  tweede  keer  de  leerlingenradendag  voor  alle  middelbare  steinerscholen  van  Vlaanderen organiseren. Inmiddels is de leerlingenraad op De Es, net zoals in Brugge, uitgegroeid tot een belangrijk orgaan, dat met een grote autonomie eigen  projecten  uitwerkt.  Een  van  hun  projecten,  het  oprichten  van  een  buddywerking  op  onze  school,  vormde  de inspiratiebron voor deze overkoepelende leerlingenradendag  (die  voor  de  eerste  keer  zo  goed  als  geheel  door  de  leerlingen  zelf  georganiseerd  werd).  Zo  kwam  het thema, na vorige edities over ecologie en plantaardig eten (De Es) en Asiel en Migratie (Brugge), op mentaal welzijn op school te liggen. De  leerlingen  organiseerden  workshops,  waarbij  leerlingen  van  andere  vestigingen  konden  proeven  van  de  eigenheid van onze school. Zo maakten ze bijvoorbeeld kennis met Estropov, het schoolcircus, dat (onder andere)  als  doel  heeft  om  tot  het  welzijn  van  de  leerlingen  bij  te  dragen  door  ze  tijdens  een  periode  van  grote  lichamelijke verandering weer wat in contact te brengen met  hun  eigen  lichamelijkheid.  Verder  leerden  ze  zeefdrukken en konden ze een zelf bedrukte zak als souvenir mee naar huis nemen.Verder nodigde de leerlingenraad een spreker uit: Beno Schraepen, oud-ouder en bestuurder van de school, alsook  onderzoeker  naar  diversiteit  en  inclusie  in  het  onderwijs. hij belichtte vanuit onderzoek wat de leerlingenraad zou kunnen betekenen op gebied van welzijn op school. Zo  werd  gezorgd  voor  een  rijkelijk  gevuld  programma,  waarvan  zo’n  zeventig  leerlingen  van  Aalst,  Antwerpen,  Berchem,  Brugge,  Brussel,  Gent,  Leuven en  Lier konden genieten. Tegelijkertijd  werd  er  een  nieuwe  impuls  gegeven  aan  het  idee  om  een  overkoepelende  leerlingenraad  (met  vertegenwoordigers uit heel MSV) op te richten. De eerste  contacten  werden  reeds  gelegd.  Daarmee  zet  de  leerlingenraad een nieuwe belangrijke stap in de richting van  echte vertegenwoordiging  in  alle  geledingen  van  onze school. We kijken uit naar het vervolg tijdens de  volgende  editie  van  de  leerlingenradendag,  ditmaal  in Gent. 
Naar Elmo Meijer, in samenwerking met de leerlingenraad, Waldorf Echo maart 2023